T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adana İl Sağlık Müdürlüğü Tufanbeyli Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Adana İl Sağlık Müdürlüğü Tufanbeyli Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Poliklinikler

Güncelleme Tarihi: 06/08/2019


Acil Servis

       Acil Servis birimimizde kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb. birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavileri yapılmakta, gerekli durumlarda gözlem bölümünde bir süre (12 saat) izlenmekte, ileri tetkik ve tedavi gerektiğinde 112 Komuta Kontrol Merkezi ile irtibata geçilerek ambulansla sevki yapılmaktadır.

 

Dahiliye Polikliniği

     Dahiliye Polikliniğimiz 08:30-16:00 arasında hizmet vermektedir.

     İç Hastalıkları olarak da bilinir. Çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir. İnsanın sindirim sistemi, hormonal sistemi, kalp, akciğer, böbrek, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, enfeksiyon hastalıkları, romatizmal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.


Çocuk Hastalıkları Polikliniği

      Polikliniklerimizde sağlam çocuk izlemi, beslenme, büyüme ve gelişme takibinin yanı sıra çeşitli hastalık yakınmaları ile gelen çocuklarımızın tanı ve tedavisi için gerekli tüm hizmetler verilmektedir. Yatırılarak tedavi edilmesi gereken hastalarımız için deneyimli ve özverili çocuk hemşirelerimizin hizmet verdiği yataklı karma servisimiz bulunmaktadır.


Kadın Hastalıkları Polikliniği

      Poliklinik hizmetlerimiz haftada 2 gün Perşembe Cuma günleri hizmet vermektedir.


Diş Polikliniği
     Diş Polikliniğimiz 08:30-16:30 arasında hizmet vermektedir.